آیا سوالی از ما دارید ؟ مشاوره تلفنی رایگان : 09129307543

آیا سوال دارید ؟

09129307543

  • 23 آذر 1400

بسته بندی

لوگو

طراحی یک لوگو یا نشانه ی متناسب با محصول که در آن نکاتی چون؛ سادگی و انسجام در اجزای، بیان تصویری مناسب، متفاوت بودن و جذاب و گیرابودن رعایت شده باشد، در توفیق فروش محصول مورد نظر و زیبایی بسته‎بندی آن تاثیر به سزایی دارد. 

انتخاب رنگ و فونت در طراحی بسته بندی

انتخاب رنگ مناسب و مرتبط با محصول اهمیت بالایی در طراحی و جذابیت بسته بندی خواهد داشت. اگر شرکت یا کارخانه شما رنگ سازمانی مشخصی دارد میتوانید از خود آن ها یا ترکیبات مناسب آن ها استفاده کنید. انتخاب فونت مناسب برا نوشته ها و ارائه آن ها در ابعادی که براحتی قابل خواندن باشند نیز بسیار مهم خواهد بود.

استفاده مناسب از رنگ ها

وقتی رنگ آبی را می بینید، چه حسی به شما دست می دهد؟ آرامش؟ آیا با دیدن رنگ قرمز انرژی بیشتری می گیرید؟ هرگز قدرت رنگ را دست کم نگیرید زیرا رنگ یه ارتباط حسی قوی بین بسته بندی مواد غذایی با مشتریان می تواند ایجاد کند.

صداقت

افرادی که در زمینه طراحی بسته بندی تجربه چندانی ندارند و در این صنعت تازه واردند، می کوشند تا محصول خود را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشند و برای رسیدن به این هدف از هیچ کاری مضایقه نمی کنند. به همین خاطر است که گاهاً با مواردی روبرو می شوید که طرح کلوچه ای آغشته به شکلات را بر روی بسته بندی خود یدک می کشند اما وقتی بسته بندی را باز می کنید، می بینید که یک بیسکوئیت شکلاتی معمولی خریده اید.

قابل استفاده بودن

هیچ چیز نمی تواند بهتر از ساختن بسته بندی محصولی باشد که بتوان از آن استفاده کرد و بیشتر از تنها یک بسته بندی، قابلیت استفاده نیز داشته باشد. اگر بسته بندی یک محصول، حتی پس از استفاده از آن، برای مشتری مفید و قابل استفاده باشد، باعث می شود تا محصول به یادماندنی شود.

آسان کردن حمل محصول

حمل آسان، یک ویژگی مهم برای بسته بندی محصول محسوب می شود. قرار دادن یک دسته روی محصول، حمل و استفاده آن را برای مصرف کننده راحت تر می کند. اگر کاربرد محصول شما آسان نباشد، مصرف کنندگان به دنبال گزینه های دیگر موجود در بازار خواهند رفت.

نتیجه گیری

طراحی بسته بندی یکی از گسترده ترین و پر رونق ترین شاخه های صنعت طراحی به شمار می رود و سردمداران این صنعت مدام در پی طراحان خوش فکری هستند که اصالت و فروش یک محصول را افزایش می دهند. بسته بندی آخرین پیامی است که مصرف کننده را هدف قرار می دهد و آخرین فرصتی است که در اختیار دارید تا او را متقاعد کنید، محصول شما را بخرد.