پورتال مشتریان
FA EN
FA EN

هر چه خوبان همه دارند آدرین بی ام اس یکجا دارد !

حتما شما هم با این مشکل مواجه شده اید که برای رفع تمامی نیاز های سازمان خود نیاز به چندین نرم افزار همچون سی آر ام، مدیریت پروژه، حسابداری و... خواهید داشت و تازه این تمام مشکلات شما نیست و شما برای ادغام تمامی این اطلاعات نیازمند صرف وقت و هزینه هنگفت خواهید شد تا بتوانید از این اطلاعات استفاده نمایید. ما در آدرین ارتباط با بررسی و تحلیل فرآیندهای انواع کسب و کارهای بومی و جهانی و با استفاده از بروز ترین تکنولوژی های برنامه نویسی محصولی تولید نموده ایم تا تمامی نیاز های شرکت ها و سازمان های متوسط و بزرگ را با رویکرد فرآیند محوری و اجرای سیستم های بدون کاغذ در فضایی تحت وب فراهم نماییم. با اتوماسیون جامع مدیریت کسب و کار آدرین بی ام اس، شما میتوانید براحتی تمامی فرآیند ها، پروژه ها و امور کارکنان، مشتریان و شرکای تجاری خود را ثبت، مدیریت و بررسی نمایید

امکانات آدرین مدیران
اتصال به برنامه های حسابداری
قابلیت اتصال به نرم افزار های حسابداری از طریق وب سرویس
قابلیت پرداخت آنلاین
قابلیت اتصال به درگاه های پرداخت آنلاین عضو شبکه شتاب
نرم افزار تحت ویندوز
دارای نسخه ویندوز، مک و لینوکس جهت سهولت استفاده پرسنل و مشتریان
سامانه پیام کوتاه
اطلاع رسانی تمامی قسمت ها و فرایند ها توسط سامانه پیام کوتاه کلیک
چت آنلاین
قابلیت چت آنلاین کارمند به مشتری و کارمند به کارمند
وب اپلیکیشن
دارای وب اپلیکیشن موبایل برای اندروید و آی او اس
طراحی ریسپانسیو
سازگار با تمامی دیوایس ها از جمله موبایل و تبلت
پشتیبانی رایگان
پشتیبانی یک ساله رایگان به صورت تلفنی وآنلاین
بروزرسانی رایگان
بروزرسانی هسته به صورت کاملا رایگان
هسته قدرتمند
با پشتوانه بیش از 85,000 خط برنامه نویسی
سیستم مدیریت یکپارچه مشتریان CRM و باشگاه مشتریان
سیستم جامع مدیریت مشتریان، کلاس بندی و امتیازدهی مشتریان، مشاهده سوابق مشتریان، سیستم جامع پشتیبانی و تیکتینگ مشتریان
سیستم بازاریابی و تبلیغات
مدیریت و نظارت بر سیستم بازاریابی، فروش و تبلیغات
سیستم مدیریت پرسنل
سیستم نظارت و مدیریت بر ورود و خروج، شرح کارها و وظایف محوله، ساعت و سرعت عمل انجام وظایف
سیستم مدیریت پروژه
مدیریت و نظارت بر کیفیت و زمانبندی پروژه ها، وظایف و گانت
سیستم مدیریت امور مالی
مدیریت و نظارت بر هزینه ها و درآمد پروژه
فرم ساز و فرآیند ساز حرفه ای
تعریف بی نهایت فرم و چرخه کاری، تعریف سطوح دسترسی کاربران، ارسال خودکار پیام های سیستماتیک
اتصال به مراکز تلفن تماس
قابلیت اتصال مستقیم به سیستم های مرکز تلفن و VOIP ،ثبت وضبط خودکار تماس ها و مکالمات
اتصال به نرم افزارها و دستگاه های دیگر
قابلیت اتصال به سایر نرم افزارها از جمله دستگاه های حضور و غیاب، نرم افزار های درون سازمانی و وب سایت های تبلیغاتی و فروشگاهی
گزارش ساز حرفه ای

ابــزار گزارش ســاز تــحلیلی بـه شما این قدرت را خــواهد داد در هر لحظه و بدون دانش فنی بتوانید از تمامی اطلاعات موجود در اتوماسیون، گزارش هایی مانند عملکرد پرسنل، بازاریابی، فروش، نتایج تبلیغات و کمپین های افزایش فروش، رفتار مشتریان، روند پاسخگویی به مشتریان، وضعیت پروژه ها، هزینه ها و درآمد ها را در کسری از ثانیه استخراج نمایید. شما قادر خواهید بود با نمودار های گرافیکی کاربردی به مشاهده و تحلیل اطلاعات بپردازید. این مساله به افزایش سرعت و دقت تصمیم گیری در سازمان شما کمک خواهد کرد.

پورتال مشتریان

اتوماسیون آدرین مدیران، محیطی اختصاصی و با قابلیت سفارشی سازی را در اختیار مشتریان سازمان شما قرار خواهد داد که بتوانند تمامی اطلاعات مورد نیاز از جمله فاکتور ها و پیش فاکتور ها، وضعیت پروژه ها و سفارشات خود را مشاهده کرده و همچنین پرداخت های آنلاین خود را از طریق این پورتال انجام دهند. تمامی فرآیند ها و تغییرات به صورت اتوماتیک به مشتریان و کارکنان شما اطلاع رسانی خواهد شد تا مشتری و تیم های مرتبط در مجموعه شما در جریان امور قرار گیرند. مشتریان می توانند در پورتال برای تیم شما تیکت (درخواست سرویس) ثبت کنند که این امکان باعث می شود مدیریت مشتریان خود را به بهترین شکل انجام داده و در نتیجه افزایش رضایت مشتری های سازمان در نحوه ارتباط و دریافت خدمات را در پی خواهد داشت.

یک CRM همه فن حریف

سی آر ام به تیم های بازاریابی، فروش و خدمات شما این توانایی را می دهد تا در تمام چرخه حیات مشتری، برای تجربه ای بهتر و به یاد ماندنی تر، با یکدیگر همکاری کنند. مدیران سازمان با استفاده از کارتابل اتوماسیون خود قادر خواهند بود اطلاعات مفیدی مانند فروش های جاری، برنامه جلسات و تماس ها، پیش فاکتور ها، وظایف محول شده به دیگران، نتایج فعالیت های بازاریابی و تبلیغات و... را مشاهده نمایند.

مدیریت کار و کارکنان

کلیه کارکنان و کارشناسان شرکت نیز به وسیله کارتابل که قابل شخصی سازی بر اساس نیاز های سازمان می باشد، تمام فعالیت های روزانه خود در سازمان را مشاهده خواهند کرد تا بتوانند برنامه ریزی فعالیت های روزانه خـود را بــه راحـتی انجام دهند. کارتابل کــاری ابــزاری سودمند برای دستیابی سریع به اطلاعات مختلف در اتوماسیون و افزایش بهره وری در مجموعه خواهد بود.

گردش کار، فلوچارت و فرم ساز پیشرفته

گردش کار ابزاری حیاتی است که با سیستمی کردن تمامی فرآیند های موجود در هر سازمان، باعث افزایش بهره وری و همچنین جلوگیری از فراموشی و راکد ماندن کارها و پروژه ها خواهد شد.به طور مثال شما در سازمان خود وظیفه ای دارید که می بایست در سه مرحله و توسط سه شخص متفاوت انجام شود، حال یکی از نفرات شما کار را به درستی انجام نداده و یا کار را به نفر بعدی ارجاع نداده! به همین راحتی یک پروژه شکست خواهد خورد، اما با استفاده از ابزار گردش کار در صورت .تاخیر در انجام یک کار یا گذشتن از حد معمول، موارد به مدیر اطلاع رسانی می شود.

نمونه کارهای آدرین مدیران