AR EN

آیا سوال دارید ؟

09129307543

  • 23 آذر 1400

برندت رو جــهانی کـن

در دنیای مدرن امروزی، یکی از راه های رسیدن به موفقیت و رقابت با کسب و کارهای بزرگ، برند سازی در مقیاس جهانیه. زمانی که یک برند رو با تمام موانعی که سر راهمونه، شکل میدیم و تصمیم به گسترشش میگیریم، این کار به اندازه کافی برامون چالش برانگیزه. اما زمانی که حرف از گسترش برند در کشورهای دیگه و جهانی شدنش میشه، موانع و چالش های خیلی بیشتری رو نسبت به قبل سر راهمون قرار میده که باید باهاشون مقابله کنیم.

مواردی که برای برند سازی و جهانی شدن باید به خاطر داشته باشیم

یکی از بزرگترین چالش ها برای گسترش و توسعه برند در کشور های دیگه، سازگاری با فرهنگ مناطق مختلف و در عین حال ثابت نگه داشتن کلیت برنده. یعنی باید نیاز مشتریانتون رو برطرف کنید و در عین حال کلیت برندتون رو ثابت نگه دارید. این کار در ظاهر بسیار ساده ولی در عمل، کاری بسیار سخت و دشوار  است.

1-کتابچه راهنمای برندتان را تهیه کنید

قبل از اینکه تصمیم بگیرید برندتون را در سطح جهانی توسعه بدید، اول باید برندتون رو به بهترین شکل ممکن ارائه بدید. اگه اقدام به ایجاد نمایندگی کردین، اول مطمئن بشید کسانی که به عنوان نماینده برندتون مشغول به کار هستن، از قوانین استفاده از لوگو، پالت رنگی، مود بورد، فونت های مجاز، لحن و سایر عناصر بصری اطلاع دارند.

2-درباره تفاوت های فرهنگی و زبان، اطلاعات لازم را کسب کنید

قبل از گشترش کسب و کارتون در مناطق و یا کشورهای دیگه، اول باید درباره فرهنگ، آداب و رسوم، زبان و... که در نحوه درک  برند تاثیر بسزایی دارند، تحقیق کنید. زیرا  این نکته بسیار ضروری هست که نام کالا و یا خدماتتون برای مشتری های شما در بازار جهانی، از معنی مناسبی در ترجمه به زبان انگلیسی و  یا زبان اون کشور برخوردار هست.

3-از وجود بازار کار در زمینه کسب و کار خود در سطح جهانی اطمینان پیدا کنید

 باید اطمینان پیدا کنید که آیا محصولات و یا خدماتتون در کشور های دیگه، تقاضا داره یه نه. زیرا در صورت عدم تقاضا، این کار با شکست روبرو خواهد شد.